Mantarlı Enginar

enginar

Son zamanlarda televizyonlarda sık sık, aktüel programlar yapılmakta ve bu programlara bazen çiçek bakımını; bazen ise sağlıklı yaşamı anlatan uzmanlar konuk olmaktadır. Aynı şekilde gazeteler sağlıklı yaşama dair bilgilerle donatılmakta ve internetteki blog sitelerinde, konular hakkında gerekli bilgiler aktarılmaktadır.

Bu noktada önemli olan, güvenilir kaynaklardan bilgi alabilmektir. Ve bu tür programlarda bizim kafamıza sokulan önemli bilgilerden bir tanesi: enginarın karaciğer dostu olduğudur. Hatta öyle ki, alkolün karaciğere verdiği zararı bilmeyen yoktur. Bazı meyhaneler alkollü içeceklerin yanında meze olarak enginarı ikram etmektedir.

Mantarın ise çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunların bazıları öldürücü derecede zehirli iken, bazıları sağlık açısından çok faydalıdır ve fiyatları da aynı oranda pahalıdır. Bazıları ise sadece yemekliktir. Doğru mantarı alabilmek için paketlenmiş ürün almayı tercih etmek en mantıklısıdır. Tarifini vereceğimiz yemek sağlıklı, bir o kadar da lezzetlidir.