Yenilendik! Binlerce yemek tariflerimiz artık yepyeni tasarımın içinde.

Ender Saraç Diyet Yöntemleri

Ender Saraç Diyet Yöntemleri

Doğru beslenmeyle aldığınız kilolara elveda deyin Ender saraç zayıflama programını uygulayarak haftada 5 kilo verin. İçerisinde detoks günü, zayıflama çayı tarifi ve kolaylıkla evlerinizde yapabileceğiniz hareketler de bulunmaktadır.

Diyet Nedir?

Diyet kavramı çoğu zaman katı kuralları olan, düşük kalori içeren veya bazı yiyeceklerin yasaklandığı beslenme düzeni olarak değerlendirilir.  Ve inşalar birçoğu yasaklanan her besini daha fazla tüketmek ister.

Aslında diyet kelimesi bir insanın ya da hayvanın yediği ve içtiği her şeyi kapsar.  İsterseniz günde binlerce kalori tüketin isterseniz bin kalori gibi çok az kalori alın bunların her ikisi de diyet tanımı içindedir. Diyet yapmak istediğinizde öncelikle bunu beyninizde kesinleştirmeniz lazım ve ona göre hareket etmelisiniz.

diyet-nedir

Örneğin Gün içinde tükettiğiniz her şey uyguladığınız diyeti oluşturur ve diyetiniz sizi şişmanlatabilir, zayıflatabilir, mevcut kilonuzu korumanızı sağlayabilir, hastalanmanıza yâda sağlıklı kalmanıza neden olabilir.  Ve eğer bir diyete başlamak istiyorsanız ufak bir araştırma yapmak zorundasınız. Kendinize uygun olan diyet programını böylelikle daha rahat bulabilirsiniz.

 

Örneğin diyabet hastasıysanız uygulamanız gereken özel bir diyet programınız olmalıdır. Ya da profesyonel bir sporcunun da kendine has bir diyet programı olması gerekir.  Çok zayıf bir kişiye de kilo alması için kilo alma diyeti uygulanır. Bizim burada odaklanacağımız diyet ise kilo verme amaçlı yapılan diyetlerdir.  Diyete başlamadan önce biraz nasıl diyet yapılır araştırması yapmalısınız.

Diyet Nasıl Yapılır?

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız öncelikle şunu belirteli herhangi bir diyetisyenden yardım almalısınız yok ila diyetimi ben kendim yapmacam derseniz. Araştırıp kendinize uygun diyeti bulduğunuzdan emin olduktan sonra o diyetin sizin için uygun olduğundanda eminseniz diyet listenize uyup sağlıklı kilo verebilirsiniz.

diyet-nasil-yapilir

Her şeyin başında alınan fazla kilolardan kurtulmak ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için doğru diyet programının belirlenip, istikrarlı bir şekilde uygulanması gerekiyor. İstikrarla veya istekli olmazsanız yapmak istediğiniz diyetin pek bir anlamı kalmıyor.   Hızlı bir şekilde ve birden bire başlanıp çabuk bırakılan diyetler ise kişinin daha fazla kilo almasına neden olmakla kalmayıp, sağlık açısından da tehlikeli olabiliyor. Diyetteki en büyük yardımcımız metabolizmamızdır. Metabolizma ne kadar çok çalışırsa zayıflamanız o kadar çok kolaylaşır.

Örneğin sıvı şeyler tüketilmenizi ister diyetisyenler ve birçok diyet listesinde sıvı tüketmenizin isterler.

Örnek Diyet Listesi

Sabah Kahvaltısı

 • 2 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
 • 10 adet saplarıyla birlikte maydanoz
 • 2 adet yumurta
 • Kendi parmağınız kalınlığında 3 dilim az yağlı peynir
 • 1 büyük boy salatalık
 • 8-9 adet zeytin

Ara Öğün

 • 1 kâse yağsız yoğurt 3 adet ceviz içerisine
 • Yarım tatlı kaşığı tarçın
 • 1 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu
 • 1 adet elma

Öğlen

 • 1 bardak zencefili, tarçınlı, şekersiz az yağlı süt

Akşam

 • 1 adet derisiz ızgara balığı
 • 1 tas zeytinyağlı taze fasulye
 • 1 tabağa roka, tere, taze soğan, sarımsak, turp, marul, yeşilbiberden oluşan söğüt yeşillik

Gece

4 adet kuru kayısı

 Diyetin Yararları

diyet-yararlari

Diyet yapmak, doğru ve kurallarına uygun bir biçimde uygulandığında sağlığa türlü faydaları ile gündeme geliyor. Verilen diyet listelerine uyulduğu takdirde sağlıklı kilo vermeniz mümkündür. Ancak halkımızın bilinçsizliği ve aceleciliği, her alanda olduğu gibi zayıflama ve kilo verme amacıyla uygulanan diyet listelerinde de kendisini gösteriyor.

 Yanlış Diyetin Zararları Nelerdir

Bazı kişiler sabah kahvaltılarından yoksun, bazı insanlar öğle yemeklerini fastfood ile geçiştiriyor, bazı insanlarda akşam yemeklerini mikrodalga da hazırladıkları gıdalarla geçiştiriyor. İşte bu söylenen şartlar meydana gelince dengesiz beslenme sonucu istenmeyen fazla kilolar oluşuyor. Kilo vereyim derken direnciniz düşer ve birçok hastalığa neden olur.