Kilo Verdiren Buzlu Yeşil Çay Tarifi

zayıflatan yeşil çay

Sıcak içecekleri içmek yer yer çok kolay olmamakla birlikte dişlerimize zarar da verebilmektedir. Son zamanlar da yeşil çayın zayıflama ve metabolizmayı hızlandırmasından dolayı oldukça talep görür olmaya başlaması bu faydalı çay için oldukça önemlidir. Özellikle soğuk suyun metabolizmayı hızlandırma özelliğinin bilinmesiyle kilo verdiren buzlu yeşil çay tarifi oldukça işe yarayacak özelliklerdedir.

 

Buzlu Yeşil Çayın Malzemeleri Nelerdir?

  • Yeşil çay poşetleri 6 veya 8 adet olması gerekir.
  • Kaynar su, 4 bardak
  • 2 tatlı kaşığı kadar doğal bal gerekmektedir tatlandırmak için.

 

Buzlu Yeşil Çayın Hazırlanışı Nasıl Olmalıdır?

Kaynar suyunuzu demlenmesi için yeşil çay poşetlerinizi sıcak suyun içerisine atın ve beş dakika boyunca demlenmesi için beklemeniz gerekmektedir. Demlenen çayınızın ardından yeşil çay poşetlerinizi çıkararak çayınızın ılımasını bekleyin. Ilıyan demlenmiş yeşil çayınızın içine buz parçalarıyla beraber balı da ilave ederek bal su içerisin de çözülene kadar bekleyin. Eğer çözülmesinin hızlı olmasını istiyor iseniz biraz karıştırmanız da iyi olacaktır. İsterseniz içerisine limon veya nane tutamı atarak çayınızı daha ferah hale getirebilirsiniz.

 

Buzlu Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

  • Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırdığı gibi sindirim sisteminize de oldukça iyi gelecektir.
  • Karaciğer üzerindeki toksinleri temizleyerek enzimlerin daha kuvvetli olmasına fayda sağlayacaktır.
  • Vücudu toksin ve ödem gibi unsurlardan arındırarak daha kolay zayıflamanıza fayda olacaktır.
  • Yeşil çayın tokluk hissi verdiği gibi günde iki üç bardaktan fazla tüketiminin tercih edilmemesi gerekmektedir. Fazlasının tüketiminde sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.