Su Diyeti ile 15 Günde 12 Kilo Verin

su diyet listesi

Su diyeti son zamanda popülerliği hızla artmış olan bir diyet listesidir. Yaklaşık olarak 5 yıllık bir geçmişi bulunan su diyeti dünya çapında uygulanmakta ve özellikle de Hollywood yıldızları tarafından sıklıkla yapılmaktadır.  Su diyetinin en önemli özelliği tokluk hissinin minimum seviyede olmasıdır, açlık hissi hissedilmeden fazla kilolardan çok kısa bir zamanda tamamen kurtulmamızı sağlamaktadır.

Su diyetinde bir günlük zaman dilimine yayılmış olmakla beraber günde 8 litre su içilmesi gerekmektedir. Sabahları uyandıktan sonra öncelikle taze sıkılmış bir bardak portakal suyunun içilmesinin ardından yarım limonu sıktığımız bir litre suyu öncelikli içerek güne başlamalı ve hemen ardından da bulunduğumuz mevsime uygun olarak 2 dilim ananas ya da 5 adet çilek yiyerek güne devam etmeliyiz.

Öğlenleri ise bol salata (domates, roka, marul, taze soğan, tere, mevsim yeşillikleri, avokado vs) eşliğinde yiyeceğimiz tavuk çorbasıyla beraber yine su içimine devam edilmesi gerekmekte ve tokluk hissimiz için isteğe bağlı olarak bir adet diyet bisküvilerinden herhangi birini rahatça yiyebilmekteyiz. Akşamları ise sebze haşlaması veya sebze çorbası ve bir kâse yoğurt (prebiyotik) yenmeli ve diyetimize devam etmeliyiz. Ara öğünler de ise bol bol bitki çayı içilmeli (ıhlamur, melisa, zencefil, papatya); 3 adet ceviz, 4 adet kayısı, 15 ya da 20 adet kuru üzüm, 1 adet elma, 2 dilim ananas yenilebilmektedir.