Supangle

pastane supangle

Yarı katı yarı sıvı kıvama sahip oluşu ile pudinge benzetilen supangle herkesin damak tadına uygun tatlılardan biridir. Ülkemizde de çok sevilen tatlı evde hazırlanışı ile daha doğal bir koku ve tada sahip olacaktır.

Sup ya da supangle olarak bilinmekte olup kakao ve süt ile hazırlanmaktadır. Çocuklarınıza ödül olarak ya da misafirlerinize lezzetli bir akşam yemeği sonrası sunabileceğiniz nefis tatlılardan biri olması sebebiyle oldukça çok tercih edilmektedir. Pastane supangle tarifi tadında lezzetler elde edilmektedir.

 

Supangle Besin Değerleri

 

İçeriğinde çok fazla şeker bulunan supangle kan şekeri değerlerini çok hızlı yükseltmektedir. Çabuk acıkmaya neden olabilir. Zayıflama listesinde yer alabilecek kadar sağlıklı bir alternatif değildir. 100 gram yani 122 kcal supanglede bulunan besin değerleri arasında bulunmaktadır. 100 gram supangle de 5,1 gram yağ bulunmaktadır. 4.23 kolesterol değerine sahip olan supangle lezzetiyle göz doldurmaktadır. Kekli supangle tarifi de tatlı uzmanları ve pastaneciler tarafından yapılmaktadır. Hazırlanan karışımdan 4 ile 5 kişilik supangle çıkmaktadır. Evinizde çok daha sağlıklı bir supangle hazırlayabilmeniz mümkün.