Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 10 Kilo Verme Yöntemi

Hızlı ve uzun süre aç kalarak verilen diyetler oldukça zararlıdır. Bunun yerine yemeğe bakış açınızı değiştirerek yaşam boyu kalıcı olacak sağlıklı bir beslenme rutini kazanmak en doğrusu olur. Kısa sürede biten başarısız diyetler yerine yaşam tarzınız haline gelecek bir beslenme alışkanlığı kazanmada büyük fayda vardır.

Hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak bazı yöntemlerle çok daha iyi bir şekilde zayıflayabileceksiniz. Biz de sizin için bir araştırma yaptık ve araştırmamız sonucu bazı bilgilere ulaştık. Araştırdığımız bilgiler bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Uygularsanız günlük hayatınızda ne kadar çok şeyin değiştiğini göreceksiniz. Bu yöntemler artık yaşam tarzınız haline gelecek çünkü normal hayatta uygulanması oldukça basittir. Bu önemli bilgilerin 10 tanesini siz değerli takipçilerimiz için paylaşıyoruz.

1. İşlenmemiş Gıdalarla Beslenin

İşlenmemiş Gidalar

Mümkün olduğunca işlenmiş gıdalardan uzak durarak, taze ve organik yiyeceklerle beslenin. Bu şekilde hem daha kalıcı kilo verebilir hem de daha sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz.

2. Bol Su İçin

Bol Su İcmek

Su içmek başlıca yaşam ve sağlık kaynağımızdır. Her gün bol bol su içmek metabolizma hızını yüzde 24-30 oranında artırıyor ve bu da daha çok kalori yakılmasını sağlıyor.

3. Karbonhidratları Azaltın

Karbonhidrat

Araştırmalar gösteriyor ki karbonhidratlar kan şekerini bir anda yükselttiği için daha kısa sürede acıkmaya ve kilo almaya sebep oluyor. Sağlığınız için faydalı karbonhidratlar haricinde hamur işlerini veya tahıl değerini kaybetmiş karbonhidratları mümkün olduğunca az tüketmekte fayda vardır.

4. Tatlandırıcılar ve Şekerden Kaçının

Seker

Yapay tatlandırıcılar, fruktoz şurubu ve şeker obezite, diyabet, kalp hastalıkları ve daha fazlasıyla ilişkilendiriliyor. Günümüz beslenme alışkanlıklarına baktığımız zaman şeker ve yapay tatlandırıcılar kilo almadaki en önemli etkenlerden biri olarak biliniyor. Bu yüzden şeker ve tatlandırıcılardan kaçınmakta fayda vardır.

5. Yemeklerinizi Hindistan Cevizi Yağı İle Pişirin

Hindistan Cevizi Yagi

Trigliserid bakımından oldukça zengin olan Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandırırken günlük kalori alımını 256 kalori kadar azaltmaya yardımcı oluyor.

6. Yeşil Çay İçin

Yesil Cay

Kateşin adı verilen güçlü antioksidanlarla dolu olduğu için yeşil çay kafeinle birlikte yağ yakmaya ve metabolizmayı hızlandırmaya çok etkili bir biçimde yardımcı olur.

7. Sabahları Yumurta Yiyin

Yumurta

Sabahları tahıl ağırlıklı bir kahvaltıda yumurta yemek tok kalmanızı sağlar. Gün içinde daha az kalori almanızı ve dolayısıyla kilo vermenizi, vücut yağ oranının azalmasını sağlıyor. Günün en önemli öğünü kahvaltıyı atlamayın.

8. Kahve İçin

Turk Kahvesi

Şekersiz, kremasız, aromasız siyah kahve veya Türk kahvesi içmek yağ yakma hızını yüzde 30’a kadar hızlandırabiliyor. Kafein metabolizmayı hızlandırırken antioksidanları da beraberinde getiriyor.

9. Çok Fazla Lifli Gıdaları Tüketin

Lifli Gidalar

Hem sindirime yardımcı olması hem de uzun süre tok kalınmasını sağlaması sayesinde kilo vermeye yardımcı olan lifli gıdaları çok tüketmekte fayda vardır.

10. Daha Fazla Protein Yiyin

Protein

Protein bakımından zengin bir beslenme alışkanlığı kazanmak metabolizma hızınızı günde 80-100 kalori kadar arttırabilir. Bir yandan açlık duygusunu azaltırken bir yandan günde 441 kalori daha az almanızı sağlar.