Düşük Kalorili Cips Tarifleri

cips tarifleri

Her zaman için yediğimiz gıdaların sağlıklı olmadığını biliyoruz. Özellikle de söz konusu paketlenmiş gıdalar olduğu zaman; aslında ne kadar uzak durulması gerektiğini de biliyoruz. Fakat bazen sadece sıkıntı ve aynı zamanda stresten dolayı yediğimiz oluyor ve ancak kendimizi bu şekilde avutabiliyoruz. Burada söz ettiğimiz hazır gıdalar ise; cips, çikolata ve bunun gibi birçok yüksek kalorili besinler oluyor.

Sizler için düşük kalorili cips tarifleri hakkında bilgi vereceğiz. Hem zararlı beslenmemiş olacağız hem de bu şekilde kilo dengemizi de koruyacağız. Tabi bunun yanında yine de yemeye devam edeceğiz. Bakalım cips tarifleri hangi besinleri içeriyor.

Cips Tarifleri

elma cipsi

Elma Cipsi Tarifi

Hem uygun fiyatlı hem de her zaman bulabileceğimiz elma sayesinde sizlere güzel bir tariften söz edeceğiz. Oldukça leziz olmasının yanı sıra, oldukça kolay bir şekilde yapıp yiyebileceksiniz.

  • 1 yemek kaşığı tarçın
  • 3 adet elma
  • 1 yemek kaşığı esmer şeker

Öncelikle fırınınızın derecesini 200 dereceye ayarlamalısınız. Bu işlemden sonra ise; şeker ve tarçını karıştırmalısınız. Sonrasında ise elmaları ince ince dilimleyerek çekirdeklerini çıkartın. Elma dilimlerini karışım ile harmanlayıp yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye dizin. Yaklaşık olarak 1 veya 1,5 saat sonra fırından alabilir, afiyetle yiyebilirsiniz. Tatlı krizinizi önleyecektir.

 

muz cipsi

Muz Cipsi Tarifi

Muz, neredeyse herkesin sevdiği bir meyve ve bol bol tüketilen bir meyvedir. Oldukça leziz olan bu meyvenin de cipsini yapabilecek ve bunu afiyetle yiyeceksiniz. Yine 200 dereceye fırınınızı ayarlayın. Daha sonra muzları dilimleyin ve yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye dizin. Üzerine tarçın dökerek fırına verin ve 1 saat sonra alıp servis edebilirsiniz. Muz cipsleri üzerine bal dökerek de servis edebilirsiniz.

 

cips yeşil fasulye

Yeşil Fasulye Cipsi Tarifi

Neredeyse aklınızda olmayan sebzelerden bile cips yapabilecek ve gayet hoşunuza giderek bunu yiyebileceksiniz. Yeşil fasulye her ne kadar herkesin pek hoşuna gitmese bile; cipsi oldukça güzel olacaktır.

  • Deniz tuzu
  • Yarım kilo taze fasulye
  • Yarım limon suyu

Bu sefer fırınınızı 250 dereceye ayarlamalısınız. Daha sonrasında ise yeşil fasulyeleri bir kap içerisinde iyice yıkayıp üzerine deniz tuzunu ekleyin. Bunun yanı sırasında ise yarım limonu içerisine sıkın. Bu karışımı iyice harmanladıktan sonra; yağlı kağıt sermiş olduğunuz tepsiye dizin ve fırına verin. Bu cipsi 45 dakika fırında pişirin ve ardından alıp, afiyetle yiyebilirsiniz.

 

balkabağı cipsi

Balkabağı Cipsi Tarifi

Fırınınızı 250 dereceye ayarlayın ve balkabaklarını ince ince dilimleyerek yağlı kağıt üzerine yerleştirin. 1 saat pişirdikten sonra, kabaklarını kontrol edin; uçları kıvrılmaya başladıktan sonra ise cipslerini alıp, afiyetle yiyebilirsiniz.