Yağ Yakıcı Kürler

yağ yakıcı kürler

Yaz geldi gelecek ve sizler hala nasıl en kısa yoldan nasıl kilo veririm formülleri düşünüyorsunuz değil mi? O halde sizler için güzel bir haberimiz var, baharın göz kırpıp yazın geleceğinden bahsettiği şu günlerde, sizler için yağ yakıcı kürler hakkında bilgi vereceğiz. Kilo vermek çoğu zaman bizlere o kadar zor gelir ki; hele de aylardan bahar veya bahara ramak kala zamanlar ise, neredeyse stres olur ve aksine kilo alırız. Aslında tam da bu aylarda yemek yemek bizlere çok daha zevkli gelir ve bunun sebebi de kilo vermeyi kendimize empoze etmiş olmamızdır. Sizler için yağ yakıcı kür tarifleri bu yazıda bekliyor. O halde kilo vermeye şimdiden başlayıp, yağlarınızı yakmaya ne dersiniz?

Yağ Yakıcı Kür Tarifleri

yağ yakıcı baharatlı yoğurt kürü

Baharatlı Yoğurtlu Yağ Yakıcı Kür

Sizler için oldukça etkili bir kürden başlıyoruz. Anlayacağınız üzere bu kürler yağ yakmaya yardımcı oluyor. Fakat unutulmaması gereken bir durum var ki; yediklerinize de bu ölçüde dikkat etmeli, bol su tüketmeli ve aynı zamanda bu kürleri tükettiğiniz zamanlarda tempolu yürüyüşler yapmalısınız. 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 çay kaşığı toz zencefil kullanacaksınız. Hepsini bir kase yoğurdun içine atın ve yatmadan önce yaklaşık olarak 1-2 saat önce tüketin. Haftada ise; 3-4 akşam tüketmeniz yeterli olacaktır.

 

yağ yakıcı çay

Yağ Yakıcı Çay

Bu tarife ise; 2 litre suyu kaynatarak başlayacağız. Bu suyu tencere kaynatmanız daha iyi olacaktır. İçerisine 2 adet limonu sadece yıkayıp halka olacak şekilde dilimleyin. 1 demet maydanoz ve 1 adet taze naneyi gelişigüzel şekilde ellerinizde kırıp içerisine atın. 2-3 parça -ki neredeyse parmak boyutunda olmalı- zencefili de karışımın içerisine ilave edin. 2 fincan demlenmiş yeşil çay ve bir yeşil elmayı dörde bölerek ilave edin. Bu karışımı bir akşam önceden yapın. Daha sonrasında tencerenin kapağını kapatın ve ertesi gün malzemeleri süzüp suyu alın. Bu suyu gün içerisinde bitirmelisiniz. Hafta en fazla 2 kere yapabilirsiniz.

 

soğanlı yoğurt kürü

Taze Soğanlı Yoğurtlu Yağ Yakıcı Kür

Vereceğimiz bu soğan kürü haftada sadece 2 kere kullanım için uygundur. 6-7 adet taze nane dalı ve 2-3 dal teze soğanı ince ince kıydıktan sonra, yine bir kase yoğurdun içine ekleyin. Üzerine ise; 1 adet taze sıkılmış limon ilave edip karıştırın. Faydasını göreceksiniz.

 

yağ yakıcı biberiye çayı

Yağ Yakıcı Biberiye Çayı

Bu yağ yakıcı kür tarifi ise 1 litre su ile olacaktır. 1 litre suyun içerisine; 1 adet dilimlenmiş yeşil elma, 15 adet tane karabiber, 2 çubuk tarçın, 1 dilimlenmiş limon ve 1 yemek kaşığı biberiyeyi ekleyin. Bu karışımı kaynattıktan sonra, 15 dakika da kısık ateşte demleyin ve yemeklerden sonra birer bardak tüketin. Bu kürü de haftada en fazla 2 kere yapmanızı öneririz.