Yenilendik! Binlerce yemek tariflerimiz artık yepyeni tasarımın içinde.

Fajita

fajita kombo

Fajita yemeği mutfağımıza yeni tarihlerde girmiş olup, orjinali kırmızı etle yapılmaktadır. Türk mutfağının damak tadına çok yakışan fajita (ya da fajitas) kısa sürede beğenilen yemekler arasında kendisine yer bulmuştur. Tavuk eti, karides gibi farklı malzemelerle de yapılanları tercih edilmekle birlikte Fajita, İspanyolcada etin en güzel yeri anlamına gelmektedir.

Kırmızı etin en güzel yeri olan bonfileden yapılanı gerçek tadına varmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Tavuk eti ve kırmızı etle yapılan karışık fajita yemeği pek çok lokantada Combo (Kombo) Fajita olarak sunulmaktadır.

Fajita Yemeği Kalorisi

Fajita yemeği pişirme şekli ve kullanılan malzemeleri ile diyet zamanlarında önerilmeyecek yükseklikte kaloriye sahip bir yemektir. Orta boy bir porsiyon fajita kalorisi yaklaşık olarak 1200 kalori civarındadır.

Kombo Fajita

Biftekle birlikte içerisine kırmızı, sarı ve yeşilbiberler de eklenen yemek sadece et ile yapılmadığından daha fazla kişiye yetecek miktarlarda çıkmaktadır. Yarım kiloluk dana biftek ile yapılan fajita 4-6 kişilik sofranıza yetecek miktarda olacaktır.