En Hızlı Zayıflatan Besinler Nelerdir? 9 Besini Sizin için Derledik!

Fazla kilolarda kurtulmak istiyorsanız ve ne yiyeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa bu yazımız tam size göre. En hızlı zayıflatan besinler hakkında bilgi sahibinizi olmanızı istiyoruz. Hızlı zayıflatan besinler ile diyet sürecinizde artı puan alacağınızdan şüpheniz olmasın. Yerken aynı zamanda zayıflatan 9 besini sizin için derledik. Gün içinde aç kalmadan kilo vereceğiniz bu besinler sayesinde hem rahat edeceksiniz hem de en büyük sorunlarınızdan birinden kurtulacaksınız. Umarız size faydalı bir yazı olur. Şimdi bu sağlıklı besinleri size sunuyoruz.

Zayıflamak için Denemeniz Gereken: En Hızlı Zayıflatan Besinler

Yoğurt

Yogurt

Gün içinde 3 öğün yoğurt yiyen kişilerin yoğurtsuz diyet yapan kişilere oranla yüzde 22 daha fazla yağ yaktığı araştırmalarca ispatlanmıştır. Kalsiyum ve protein oranın yüksek olması yağ yakımına yardımcı olduğu gibi tok kalmanızı da sağlar.

Kivi

Kivi

İştah kesici bir meyve olarak karşımıza çıkar. Öğle ve akşam öğünlerinde 3 kivi yiyerek iştahınızı önemli ölçüde kesebilirsiniz. Aynı zamanda sindirimi rahatlatıcı özelliği vardır.

Enginar

Enginar

Enginarda ‘siyanik asit’ denen bir madde vardır. Bu madde sayesinde kötü kolesterol düşer ve iyi kolesterol salgılanır. Bu da kalp damar sağlığı için ilaç niteliğinde bir fayda demektir. Özellikle kara ciğer yağlanması olan kişiler düzenli tükettiğinde hem kilo kaybı yaşanır hem de yağ kaybını hızlandırır.

Yeşil Çay

Yesil Cay

Başta Çin olmak üzere özellikle Uzak Doğu’da çok fazla tüketilen yeşil çayın vücudu incelttiği, selülitleri azalttığı ve vücut direncini arttığı bilinmektedir. Metabolizmayı hızlandırır ve fazla kilolardan kurtulmayı sağlar.

Uzun dönem tüketilmesine dikkat edildiğinde ciltteki nem dengesinin sağlanmasında etkilidir. Ayrıca baharat hareketlerini düzenler ve sindirimi rahatlatır. Günde 2-3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.

Yumurta

Yumurta

Sabahları zengin protein içeren yumurtayı tüketen kişilerin kahvaltılarında karbonhidratlarla zengin bir diyetle beslenen kişilere oranla daha fazla yağ yaktığı araştırmalarca gözlenmiştir. Ayrıca tok tutmayı sağlayarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Nar

Nar

Güçlü bir antoksidandır. Hormonları dengeler. Bu sayede kiloyu kontrol etmek daha kolay olur.

Greyfurt

Greyfurt

C vitamini açısından zengindir. Antioksidan barındırır. Vücut direncini artırıcı özelliği vardır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak kilo vermede yardımcı olur.

Yulaf

Yulaf

Demir, selenyum, manganez, çinko, E vitamini ve diğer B grubu vitaminlerinin iyi kaynağıdır. Tahıllar içerisinde en fazla çözülebilen posa içermesi ile öne çıkar. Bu özelliği sayesinde kanserden korunabilecek mucize besinlerden biridir. Yulaf tüketildikten sonra içinde bulunan lifler su ile birleşerek mideyi daha geç terk eder. Bu sayede uzun süreli tokluk hissi verir.

Brokoli

Brokoli

Lif ve C vitamini deposudur. Karaciğere iyi geliyor. Hazma yardımcı oluyor. İçinde bulunan kalsiyum sayesinde fazla kilolardan kurtulmayı sağlar.