Lahmacun

ev yapımı lahmacun

Lahmacun Türk mutfağında en çok sevilen lezzetlerden biridir. Özellikle restoran ve kebapçılarda lahmacun vazgeçilmez lezzetlerdendir.

Çıtır çıtır hamuru ve kıymalı harcı ile herkese mutluluk veren lahmacun lezzetini tatmaya doyamayanlar artık evlerinde de lahmacun yapma keyfini sonuna kadar yaşayabilir.

Lahmacun Kalorisi

Lahmacun hem besleyici hem sağlıklı hem de doyurucu olması nedeniyle çok yenilen besinlerden biridir. Evde lahmacun yaparak kendi malzemelerinizle sağlıklı lahmacunlar hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki malzemelerle hazırlayacağınız lahmacun tarifi sayesinde ailenizle lezzetli bir yemek yeme imkanına sahip olacaksınız. 100 gram ev yapımı lahmacunun kalorisi 159’dur.

Evde yapılan lahmacunun kalorisi dışarıda yediğiniz lahmacunlara göre çok az miktarda fazla olabilir. Çünkü evde eklenen malzemeler daha çok olduğundan kalori miktarı artış gösterebilir.

Ev Yapımı Lahmacun Tarifi

Aşağıdaki malzemelerle hazırlayacağını lahmacun tarifi 8-10 kişilik bir tariftir. Misafirlerinize ve sevdiklerinize hem görsel hem de lezzet açısından bir şölen hazırlamak istiyorsanız lahmacun tarifini çok seveceksiniz. Kolay bir şekilde hazırlanan lahmacun tarifinin evinizde kolayca deneyebilirsiniz.