Menemen

menemen yapımı

Türk mutfaklarında özellikle de kahvaltıda oldukça fazla tercih edilen menemen herkesin sevdiği bir yemek türüdür. Menemen içerisinde bulunan malzemeler sayesinde oldukça besleyici ve doyurucudur. Gün içinde ihtiyacınız olan tüm enerjiyi menemenden alabilirsiniz. Büyük küçük herkes menemen yapılınca kahvaltıda mutlu olur ve oldukça doyar.

Menemen Kalorisi

Menemen kahvaltıda yendiği için hafif bir yiyecektir. Bunu yanı sıra fazla tüketildiğinde kalorisi artacaktır. 100 gram menemen kalorisi 71 kalori olarak tespit edilmiştir. Ama 1 porsiyon menemen olarak düşünüldüğünde bu gram 250 grama çıkar ve kalorisi de 177 kcal olarak hesaplanır. Gün içerisinde severek tüketebilir ve damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Diyet yapanlar menemen tüketecekleri zaman az yağda ve kepek ekmek ile tüketebilir.

Menemen Nasıl Yapılır ?

Genel olarak mutlu kahvaltıların sırları güzel kahvaltılıklardan geçmektedir. Bu nedenle de 2 kişilik menemen tarifini öğrenerek sizler de neşeli sofralar hazırlayabilirsiniz. Menemen yapmak oldukça kolay ve bir o kadar da eğlencelidir. Mutfağı saran mis gibi koku iştahınızı kabartacak ve görünümü de gözlerinizi şenlendirecektir.