Makaron

makaron tarifi

Makaron Türk mutfağına yeni girmiş lezzetlerdendir. Küçük olmasına rağmen adeta lezzet şölenidir. Fransa’dan ülkemize gelen bu akım özellikle de çocukların ve gençlerin ilgisini çekiyor. Renkli renkli tasarımları, damaklarda hoş bir tat bırakıyor. Doğru pişirildiğinde ağızda dağılan Makaron yapımı zahmetli iş olsa da yemesi keyiflidir.

Makaron Kalorisi

Makaron küçük olmasına rağmen oldukça yüksek kaloriye sahiptir. Oldukça şirin ve masum görüntüsünün altında yüksek kalorisi ile dikkat çekmektedir. Makaron kalorisine bakıldığında 100 gram makaronun 350 kalori olduğu görülmektedir. Yani 1 adet makaron 262 kaloriye sahip bir tatlıdır. Bu nedenle rejim ve diyet listelerinin baş düşmanıdır. Kilo vermek isteyenler makaron ile arasını mesafeli tutmalıdır.

6 Kişilik Makaron Tarifi

Makaronların yapımı zahmetli de olsa bu tarif ile yüzleri güldürecektir. 6 kişilik Makaron tarifini sizler de evinizde uygulayabilir ve muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Bu sayede hem siz hem de sevdikleriniz bu damak çatlatan lezzeti evlerinizde ağırlayabileceksiniz. Makaron yapımı zahmetli de olsa yemesi oldukça eğlencelidir.