Yenilendik! Binlerce yemek tariflerimiz artık yepyeni tasarımın içinde.

South Beach Diyeti ile 1 Ayda 12 Kilo Nasıl Verilir

South Beach Diyeti ile 1 Ayda 12 Kilo Nasıl Verilir

Diyet denince aklımıza hep fazla kilolar geliyor. Evet diyetin temelde fazla kilolardan kurtulma olduğu doğrudur. Fakat sadece kilo vermek amaçlı olduğunu düşünmek yanlıştır, çünkü aynı zamanda aşırı kilolarından dolayı sağlık sorunları yaşayan ve mevcut kilosunu korumak isteyenlerinde kullandığı yöntemlerin başında gelir.

Diyete başlamak istiyorsanız fazla kilolardan kurtulmanın ayıp bir şey olmadığını kabullenmeniz gerekmektedir. Başlanacak olan diyet listesi ve programı bizleri başarıya götürecek olan asıl etkendir. Sizler için ele aldığımız bu diyetin oldukça kolay ve sonuç verdiğini kısa sürede göreceksiniz.

South Beach Diyeti Nedir ?

diyet

İlk olarak bilmeniz gereken yasaklarla dolu bir diyet olmadığıdır. 5 öğünden oluşan bu diyetle 1 ay gibi kısa bir sürede 12 kilo verebilirsiniz. Çoğunlukla bel bölgesindeki kilolarımızdan şikayetçiyizdir. Bunun sebebi ise çalışma şartlarının hareket kabiliyetini kısıtlamasıdır.Bu yüzden south beach diyet listesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu diyetimiz 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalara tam uyum halinde yaz gelmeden kilo vermemek işten bile değildir. Bu diyet yağ ve karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmayı değil onların sağlıklı olanlarını seçmemizi tavsiye ediyor.

South Beach Diyeti Nasıl Yapılır

diyet-beach

Başarılı bir diyet elbette ki 3-5 günlük diyetlerden olmaz.Diyetin uzun süreye yayılarak insan bedeni ve mantığına galip gelebilmesi gereklidir. South beach diyeti bu anlamda başarıya yakındır. 3 aşamadan oluşan bu diyeti önce kısaca açıklayıp sonra her safhasını detaylıca anlatacağız.

1.aşama

Bu aşama ortalama 2 hafta sürmektedir. Amaç şekerli gıdaların tüketimini azaltmaktır, lifli yiyeceklerin tüketilmesine odaklanmalıdır.

2.aşama

1.inci aşamayla birlikte kilo verme konusuna alıştırılan vücut bu aşamada bu işleme devam eder.

3.aşama

Son aşamaya kadar bu diyeti uygulamayı başaran insanlar bu diyetin sonuçlarını da haketmiş sayılmaktadır.

South Beach Diyet Listesi

south

Aşama 1 diyet listesi

sabah

  • 1 bardak sebze suyu karışımı
  • 1 fincan şekersiz çay
  • bol baharatlı omlet
  • 1 dilim dana jambon

öğlen

  • ızgara tavuk
  • marul salatası yağsız

akşam

  • ızgarada sebze ve biftek
  • haşlanmış brokoli veya karnabahar

ara öğünler

Kibrit büyüklüğünde yağsız peynir, salatalık

2 ve 3 üncü aşamalarda da aynı liste uygulanmalı ve spor ile desteklenmelidir.