Buzdolabındaki Sineklerden Kurtulma Yolları

buzdolabı hijyeni

Yaşadığımız ortamlarda hijyen gerçekten önem taşıyan bir konudur. Hijyensiz olan ortam pek çok hastalığa davet çıkartacaktır vebu da hayatımızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenledir ki temizlik konusunda hassas davranmalı ve ihmal etmeden temiz tutmaya gayret etmeliyiz. Tabi yaşadığımız ortamlarla beraber yiyeceklerimizi muhafaza ettiğimiz dolaplar ve özellikle buzdolabı en çok hijyenin olması gereken yerlerden biridir. Buzdolabı içerisinde bazen ortaya çıkan ve bazı yörelerde adına meyve sineği denilen buzdolabındaki küçük sineklerden nasıl kurtulunur anlatacağım.

Çoğu zaman bizi çok bunaltan ve hatta sinirlerimizi bozan bu küçük canlılardan kurtulmak bazen zor oluyor.Gelin nasıl kurtulacağımıza göz atalım. Buzdolabındaki küçük sinekler için öncelikle sakın ama sakın ilaçlama yapmak gibi bir hata düşmeyiniz.Yiyeceklere ve dolayısıyla kendinize zarar vermiş olursunuz.Camlarımızı silmek için kullandığımız cam silleri hepiniz bilirsiniz.

Bu üründen buzdolabı içerisine fazlasıyla sıkarsanız,ürünün içerisindeki bir madde bu canlıların kanatlarını yapışıyor ve hareket edemiyorlar.Böylece hareket edemeyen sinekleri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca buzdolabının içerisini çamaşır suyu ile güzelce temizlerseniz hem yeni sinek yumurtalarının önüne geçmiş hem de dolap içerisindeki mikropları kırmış olursunuz.Buzdolabındaki küçük sineklerden nasıl kurtulunur diye soranlara bu yöntemlerden başka bir de buzdolabının çeşitli yerlerine bal koymalarını tavsiye ediyoruz.Birkaç tabak farklı noktalara konulacak ve tatlı kokusunu alan sinekler gelip bala yapışacaklar.Ve böylece siz de sineklerden kurtulmuş olacaksınız.