Demlikteki Çayın Faydaları Nelerdir ?

demlik çayı

Çay, insan sağlığına oldukça yararlı bir içecektir. Çay, ülkemizde sabah, öğle, akşam üzere birçok zaman zarfında tüketilmektedir. Çayın kendisi kadar posalarının da günlük hayatımızı etkileyen olumlu tarafları vardır. Demliğimizde kalan çay poşetlerini birçok alanda kullanmak mümkündür. Sakın artık çay poşetinden ne olur diye düşünmeyin. Pek çok yararlı amaç için çay demliklerini kullanabilirsiniz. Demlikteki çayı sakın atmayın birçok faydası bulunmaktadır. Bunun yerine artık demlik poşetlerini değerlendirmek çok akıllıca olacaktır. Demliklerin sağlığımızdan tutun, günlük püf noktalarına kadar yararı vardır. Gelin şimdi hep birlikte çay demliklerinin ne gibi faydaları var kısaca gözden geçirelim.

 

Demlikteki çayı sakın atmayın birçok faydası var olup sizi şaşırtacaktır;

  • Artık çaylarınızı, saçlarınızı canlandırmak için kullanabilirsiniz. Saçlarınızı temizledikten sonra, demlik artığı çayınızı ılık su ile karıştırarak saçlarınızı yıkayın. Böylece saçlarınız inanılmaz ışıltılı olacaktır.
  • Demlik çayın bir başka mucizesi ise ayak kokusunu önlemesidir. Ayak kokusunu almak için, ılık su ile karıştırılan çayda ayaklarınızı tam 15 dakika bekletin. Bu formül sayesinde ayaklarınız tertemiz olacaktır.
  • Bir başka olumlu etkisi ise sağlığımız açısından önemlidir. Çay oldukça etkili doğal gargaradır. Boğaz ağrısı hissediyorsanız hemen çay gargarası yaparak rahatlayın.
  • Ayrıca çay, cildi güzelleştiren bir toniktir. Özellikle yağlı ciltler çay toniği uygulayabilir.
  • Bunun yanı sıra çay gözlerin yorgunluğu için birebirdir.
  • Son olarak ellerinizde oluşan istenmeyen kokulardan çay sayesinde kurtulabilirsiniz.