Ekler

ekler tatlısı

Ekler her zaman oldukça sevilen ve tercih edilen tatlı türüdür. Pastanelerde görüp mutlaka canınızın çektiği ve yediğinizde mutlu olduğunuz bir tatlı olan Ekler tatlısının yapımı zannettiğiniz kadar zor değil.

Bu nedenle birçok ev hanımı gibi sizler de ekleri artık evinizde kendi imkanlarınız ile yapabileceksiniz. Eklerin dayanılmaz görüntüsü iştahınızı kabartıyorsa kolları sıvayarak sizler de bu enfes lezzeti yapabilir hem kendinizin hem de sevdiklerinizin damaklarını şenlendirebilirsiniz.

Ekler Kalorisi

Elbette eklerin bu iştah kabartan görüntüsü altında masum bir kalori yatmıyor. Eklerin 100 gramında 239 kalori olduğu tespit edilmiş olup aynı zamanda porsiyon hesabında kalorisi daha düşüktür. 1 adet ekler kalorisi 191 kaloridir. Çünkü 1 adet eklerin gramı ortalama olarak 80 gramdır.

12 Kişilik Ekler

Ekler yapımı zahmetli ama yemesi zevkli tatlılardan biri olarak tarif defterinizde bulunmalı. 12 kişilik ekler yapımı da bu nedenle mutlaka denemeniz gereken tariflerden biri. Ekler aşama olarak 3 aşamadan geçilen bir tarif olarak karşınıza gelecek. Bu sizi korkutmasın çünkü çıkacak olan sonuç harika!