İnce Bele Sahip Olmanın Yolları

ince bel

Maalesef biz kadınlar cilt, saç, kilo her şeye takıntılı durumdayız. Bir türlü memnun olmayı bilemiyoruz. Hep daha iyisi olsun daha güzeli olsun diye uğraşmaktan bir türlü bıkıp usanmadık. İncecik bir bela sahip olmak her kadının hayalidir.

Fakat kış geldi çattı, soğuklardan kafamızı kaldıramıyoruz, havanın etkisinden midir nedir bir türlü üşengeçliği üzerimizden atamıyoruz ki. Sıcacık yatağımızdan bir türlü vazgeçemiyoruz. Özellikle de bu mevsimde fazlasıyla yağlanmaya elverişli olan göbek, karın bölgemiz. Ne yersek yiyelim, ne içersek içelim sanki sindirim sistemimiz tatile gitmiş de karnımızda onun yerine mesai yapıyor gibi hep orada birikiyorlar.

Ne yaparsam yapayım bir türlü kurtulamıyorum bu göbekten, göbek için pek net hareketler yok diyenler için bazı baharatları ve görevlerini anlatalım. İçlerinden biri mutlaka olumlu sonuçlar verecektir.

Tarçın: Tarçın hücrelerde yağ birikmesine engel olur. Bunun için her gün bir su bardağı suyun içine bir miktar tarçın dökerek içebilirsiniz. Böylece yağ birikmesini de önlemiş olacaksınız.

Zencefil: Araştırmalar sonucunda tarçın hızlı yağ yakar ve tokluk hissi verir.

Sarımsak: Deneylerde kullanılan farelerin sarımsakla beslendiklerinde kilo kaybı yaşadıkları görülmüştür. Bu nedenle sarımsağın yağ yakıcı özelliği vardır.

Maydanoz: Maydanozun içerisinde olan antioksidanlar karaciğeri rahatlatır ve bu sayede metabolizma hızının artmasına yardımcı olur. Ayrıca maydanozun ödem attırma özelliğini de tekrar hatırlayalım.

Pul Biberi: Acı tatlar metabolizmayı hızlandırdığı için yemeklerde kullanılmalıdır.