Karpuz Soymanın Pratik Yolları

karpuz soyma

Her şeyin bir püf noktası olur da karpuzun olmaz mı? Karpuz kalın kabuklara sahiptir ama elma, armut, portakal gibi çabucak soyulacak bir meyve değildir. Kabukların altında kıpkırmızı, sulu bir lezzet saklanmaktadır. O kalın kabukları kesip cevhere ulaşmanın, karpuz soymanın püf noktaları neler olabilir, bir fikriniz yoksa ya da bildiklerinizi doğrulamak isterseniz takip edin.

En pratik şekilde karpuzun kabuklarından kurtulmak için geliştirilen yeni bazı yöntemler ortaya çıkıyor. Fazla çaba harcamadan, bu yöntemle kabuğu soyulan karpuzu kolay ikram edilip kolay yiyebileceksiniz.

Karpuzu sapına yakın kısımdan şapka şeklinde kesip daha sonra ortadan iyiye bölüp kayığa benzer şekilde dilimleyerek ikramı hemen herkes bilmekte ve kullanmaktadır. Bu yöntemle sular akar, karpuz kabukla birlikte sunulur. Ama yeni geliştirilen yeni yöntem öyle ki, kabuk soyulunca elinizde sadece karpuzun içi kalıyor.

Keskin, güçlü bir bıçakla karpuzun dışındaki tüm kabuk parça parça traşlanarak içindeki kırmızı meyve kısmına ulaşılıyor. Son elde ettiğiniz şekil, bütün, yuvarlak ve parçalanmamış halde olan kırmızı kısmı oluyor. Artık karpuzunuz istediğiniz gibi parçalara ayırarak ikram edebilirsiniz.