Koşu Bandı ile Zayıflama Yolları

koşu bandı ile kilo verme

Kilo problemi olanların ve vücudunu forma sokmak isteyenlerin en çok tercih ettiği aletlerin başında gelen koşu bantları doğru kullanıldığında çok iyi bir zayıflama aletidir. Koşu bandı kullanımında hızınıza, eğime ve süreye dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Her gün düzenli olarak koşu bandı ile koşu yaptığınızda bir müddet sonra vücudunuzdaki düzelme dikkatinizi mutlaka çekecektir. Zayıflamanın yanı sıra aynı zamanda günlük aktivitelerinizde de daha enerjik ve pozitif bir hava içerisine gireceksiniz.

Koşu bandını doğru kullanmak için öncelikle kilonuza göre bir program çıkarmanız gerekmektedir. Eğer aşırı kiloluysanız hızınızı oldukça düşük tutmanızda fayda olacaktır. Orta derece kilolu olanlar için en iyi koşu bandı çalışması önerisi hız olarak derecesi yaştan başlayarak ulaşabildiğiniz, sizi zorlamayan en hızlı noktaya kadar arttırmak ve sonrasında aynı derecelerde yavaşlayarak günlük antrenmanınızı tamamlamak olacaktır.

Koşu bandı ile zayıflama işleminde uyguladığınız programı en fazla 3 hafta kullandıktan sonra değiştirmenizde fayda olacaktır. Aynı programı uzun süre kullanmanız bir noktadan sonra vücudunuzun o antrenmana tepki vermesini yavaşlatacaktır.

Çalışma programınıza ekleyebileceğiniz bir başka yöntem ise yavaş başlayıp hızı bir anda arttırmak ve tekrar yavaşa düşmek. Bu işlemi birkaç kez uyguladığınızda vücudunuzun tepki vermesi daha hızlı olacaktır. Örnek olarak koşu bandı hız numarasına 6. Kademede başladıktan 3 dakika sonra 10. Kademeye geçmek ve 3 dakika sonra tekrar 6. Kademeye gelmek gibi bir uygulama yapabilirsiniz.