Paella

Paella tarifi

Bir İspanyol klasiği olan Paella deniz mahsullerini sevenler için kolay bir şekilde hazırlanan çok hoş bir tarif. Hem görsel olarak cezbedici olan Paella yemeği İspanyollar arasında çok tercih edilen yemekler arasında önemli bir yere sahiptir.

Kısa sürede hazırlanan yemek hem doyurucu olması hem de besleyici olması nedeniyle pek çok kişinin beğeneceği lezzetlerden biridir.

Paella Tarifinin Kalori Miktarı

Paella lezzetini tatmak isteyenler kalori miktarı hakkında da ilgi edinmek istemektedir. Paella tarifinin kalori miktarı porsiyonlara göre değişik göstermekle birlikte bir porsiyon paellanın kalori miktarı 376 kaloridir.

Çok fazla yüksek olmayan kalori miktarı sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilen lezzetli bir yemek olma özelliğine sahiptir.

Norveç Istakozu ile yapılmakta olan Paella son zamanlarda ülkemizde lüks restaurantlarda yapılmaya başlanmış ve sevenleri her geçen gün artmaya devam etmekte olan bir yiyecektir.

Istakoz diğer deniz mahsullerine göre daha pahalı bir yiyecek olduğundan herkes tarafından tercih edilmeyebilir. Aynı zamanda görüntüsünün verdiği durumdan ötürü herkesin damak tadına uyumlu değildir. Ancak etinin lezzetiyle bir hayli güzel olduğunu söyleyebiliriz.