Peynirli Boşnak Böreği

boşnak böreği

Boşnak böreği tarifi bilenler için harika bir lezzettir. Diğer börek çeşitlerinden ayrılan farklı bir lezzeti içermektedir.

Boşnak böreğinin özellikleri ve püf noktaları farklıdır. Bu püf noktalarını bilmezseniz iyi bir Boşnak böreği yapma olasılığınız da sıfır olur. Bu sebeple böreği yaparken püf noktalarına özen göstermelisiniz.

Seçimini yapacağınız peynirden tutun da tüm malzemeleri özel olmalıdır. Boşnak böreği sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir dersek çok da abartmış olmayız açıkçası.

Bir porsiyon boşnak böreğinin kalorisi ise 100 gr lık bir porsiyonda 266 kcal dir. Şimdi gelin mutfaklarınıza alalım sizleri ve başlayalım bu harika lezzetin tarifini yapmaya. Kahvaltıya davet edeceğiniz misafirleriniz için bu tarifimizi muhakkak yapmanızı tavsiye ederiz.

Kahvaltıda yanına dilimlenmiş domates ve zeytin ile servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu lezzete bayılacaktır. Tarifimizin püf noktası içine kullandığımız maden suyunda gizlidir. Bunu sakın unutmayın.

Boşnak böreği ülkemize boşnak milletinin getirmiş olduğu börek çeşididir. Sitemizde bulunan yemek tarifleri arasından börek tariflerimize göz atacak olursanız ilk gözünüze çarpacak olan tarif olarak ön plana çıkıyor. Kahvaltı amaçlı satın aldığımız boşnak böreğinin ev yapımı halini hemen yapabilirsiniz.