Pilav Kurumadan Tekrar Nasıl Isıtılır ?

takır takır pilav

İş yaşamı içerisinde artık kadının yeri kesinlikle yadsınamaz. Öyle ki artık pek çok işkolu içerisinde kadınla ryer almaktadır.Kadınların iş yaşamındaki yerleri arttı ama kadın aynı zamanda hem bir anne hem de bir ev hanımıdır.Durum böyle olunca da onlar da hayat kurtaran çözümler bulmaya ve üretmeye çalışıyorlar.

Bazen yaptıkları yemekler ertesi güne kalabiliyor; fakat kalan yemeklerin hepsini aynı şekillerle ısıtmak çok akıllıca değil.

Bugün çoğu kadının yaşadığı bir sıkıntı ve onun çözümünün aslında ne kadar basit olduğundan bahsedeceğim.Pilav denilince hepimizin sevdiği ve severek tükettiği bir yemekten bahsetmiş oluruz.Pilavı pişirdiğiniz gün için herhangi bir problemle karşılaşmazsınız; fakat ertesi gün pilavı ısıtırken bazen yanlış pişirme teknikleri nedeniyle mahvedebilirsiniz.

Pilavımızı ısıtırken ocağımızı mümkün olan en kısık ayarda ve kesinlikle ağzı bir şekilde pişirirsek pilav buharıyla beraber pişeceğinden bu konuda bir sıkıntı yaşamazsınız. Yemek kaşığıyla abartılı olmadan 1 ya da 2 yemek kaşığı su koyarak ısıtma yolunu da deneyebilirsiniz.

Pilavlarınızı eğer elinizde imkanınız varsa özellikle teflon bir tencere ile ısıtırsanız da pilavınız ilk gün yaptığınız kadar lezzetli olacak ve kendi görüntüsünde de en ufak bir değişiklik olmayacaktır. Son olarak da pilavını az yağlı ya da yağsız yapanlar içinde yemek kaşığı ile bir kaşık yağ ya da tereyağı kullanılarak da ısıtma yöntemini denenebilir. Bu pratik çözümlerle hayatınızı kolaylaştırın.