Poşet Çay Nasıl Yapılır ?

poşet çay

Dünyada en çok tüketilen içeceklerin başında çay gelmektedir. Son yıllarda poşet çaylar giderek artış göstermektedir. Poşet çaylar aromatik olarak zenginleştirilerek dünyanın her yerinde satışa sunulmaktadır.

Peki severek tüketilen poşet çay nasıl yapılır hiç düşündünüz mü?

Öncelikle özenle yapraklarından koparılan çaylar, üretilecek fabrikalara getirilir. Burada poşetlenmek üzere kullanılacak çay geniş bir havuz içerisine boşaltılır. Daha sonra çay, hoş koku ile harmanlanarak dev kazanlarda karıştırılır. İyice öğütülen çaylar poşetlenmek için hazır hale getirilir.

Poşet çay nasıl yapılır diye merak edenler için kısaca bilgi verelim. Çay poşetleri genellikle lif yoğunluğu yüksek olan malina keneviri üretilmektedir. Çay poşetlerinin, boyutu oldukça önemlidir. Poşetlerinin büyüklüğü çayın liflerde dışarıya çıkmasına neden olacaktır.

Poşet çayların firmalara göre poşet içlerine istenilen miktarda çay konulur. Daha sonra poşetler kapatılır. Poşetlenen çaylar ambalajlanarak alıcı kitlesine doğru yola çıkar. Çayın hayatımızda büyük bir yeri olduğundan ister kuru çay ister poşet çay sürekli olarak tüketilmektedir.Son yılarda poşet çaylar farklı içerikleri ile oldukça rağbet görmektedir.