Zeytinyağlı Enginar

zeytinyağlı enginar

Enginar oldukça yüksek oranda lif kaynağı bir sebzedir. Özellikle de kış aylarının olmazsa olmazıdır. Karaciğer dostu olan enginar zeytinyağlı olarak daha çok tercih edilmektedir. Zeytinyağlı enginar yapımı oldukça kolaydır. Eğer enginarları hazır almak isterseniz marketlerde konserve halinde bulabilirsiniz.

Enginar Kalorisi

Enginar diyet listelerinin dostudur. Rejim yapanlar enginar tüketerek hem sağlıklı bir öğün geçirecek hem de zayıflamaya yardımcı olacaktır. Çünkü enginarın kalorisi 61 kalori olarak hesaplanmıştır. Bu 100 gram enginarın kalorisidir. Bunun yanı sıra enginarın bir porsiyonu ortalama 240 gramdır ve 147 kaloriye işaret etmektedir. Diyet yapanların ilk tercihi her zaman enginardan yanadır.

Eğer yemeğe misafir gelecekse mutlaka sofrada bir zeytinyağlı olmalıdır. Bu nedenle de enginar hem oldukça leziz hem de iştah kabartan bir sunuma sahiptir. 6 kişilik enginar tarifi bu nedenle her zaman tarif listenizde bulunmalıdır. Bu sayede misafirleriniz ve siz de sağlıklı beslenmiş olacak hem de görsel bir şölen yaşayabileceksiniz.