Bebe Bisküvisi

bebekler için bisküvi

Bebekler on aylık olduktan sonra, artık yavaş yavaş bebe bisküvileri ile beslenebilirler. Ancak annelere tavsiyemiz, evde kendi yaptıkları bisküvileri bebeklerine yedirmeleridir. Mecbur kalmadıkça hazır bisküvi alınmamalıdır. İçerisinde bulunan katkı maddeleri  (ki bunlar, raf ömrünü uzatmak için içine karıştırılan ürünlerdir.) bebeğinize faydadan ziyade zarar verirler.

Bisküviler  tatlı, tuzlu ve sade olmak üzere bir çok çeşitlere ayrılırlar. Muzlu, çilekli, kremalı, kakaolu, yulaflı, fındıklı, dolgulu, aromalı, light bisküvi… gibi daha sayamadığımız çeşitleri mevcuttur. Bebeklerinize, şeker içeriği çok olan bisküviler yerine, lif ve tahıl özelliği daha fazla olan bisküvileri yedirmeyi tercih edin. Bunun nedeni de lif ve tahıl özelliği daha fazla olan bisküviler, çocuğun vücudunda bulunan şekeri yavaş yavaş yükseltir.

Bisküvileri saklamak ise ayrı bir önem ister. Kullanacağınız kadar bisküviyi aldıktan sonra, geriye kalanı ya cam bir kavanozda saklamalısınız. Bu yöntem  en sağlıklı saklama yöntemidir, ya da bir poşetin içinde ağzını iyice kapatarak saklayabilirsiniz. Aksi halde yumuşayan bisküviler, bakteri üretirler.