HCG Aşısı ile Zayıflama Yolları ve Yöntemleri

hcg aşısı kilo verme

HCG (Human Chorionic Gonadotropin) kadınlarda hamilelik dönemlerinde artış gösteren bir hormondur. Hamilelik dışı bazı durumlarda da bu hormonda artış olabildiği de gözlenebilmektedir. Spermle döllenmiş yumurtanın rahmin duvarına yerleşmesinden sonra plesanta gelişir ve HCG salgılamaya başlanır. Salgılanan bu HCG kanda ve idrarda bulunmaktadır.

Tespiti kanda daha erken yapılmaktadır. Yumurtanın rahim duvarına yerleşmesinden 6 gün kadar sonra tespit edilebilmektedir. Kadınlardaki plesenta oluşumu hamilelik boyunca 6. Haftadan itibaren 16. Haftaya kadar HCG ürettiği tespit edilmiştir.

HCG aşısının ilk kullanımı hamilelik dolayısıyla çok kilo almış kadınlarda denenmiş ve başarıya ulaşılmıştır. HCG vücutta doğal olarak üretilen bir hormon olup bebek ve annenin vücudundaki yağların yakılmasını ve enerji üretimini sağlamaktadır. Kilo verilebilmesi için de düşük miktarlarda HCG kullanılan iğneler kullanılmaktadır.

Hormonun düşük dozda verilen bu miktarı hamilelikle ilgili herhangi bir etkiye sahip olmadığı için erkek ve kadınlar üzerinde güvenle kullanılabilmektedir. HCG hipotalamusu etkileyerek bölgesel yağlanma oluşumuna neden olabilen yağ depolarının kullanılmasını sağlamaktadır.

Bilindiği üzere hormonlar vücut işlevlerinin devamlılığı için de oldukça gereklidirler. Hormonların yanlış kullanımları sonucunda istenmeyen sonuçlar alınması da mümkün olabilmekte. Diyet yaparken kişinin amacı kilo alımını engellemek, ardından da kilo vermeyi kendisine teşvik etmesi gelmektedir. Kalori harcanabilir ancak yağ hücrelerinin yakılması oldukça zordur.

HCG yağlı dokularda yağ depolarının boşaltılmasını sağlayabilmektedir. HCG iğnesi ile uygulanacak düşük kalorili bir diyet bu yağ depolarının da tekrar dolmasını engelleyici olacaktır. HCG ile yağ hücrelerindeki yağların çözünmesiyle günlük yeterli enerji miktarı sağlanacağı için yapılan düşük kalorili diyetin de kişinin günlük yaşamını aksatmayacağı belirtilmektedir.

HCG iğnesinin hamile bayanların kilo verebilmesi için kullanması kesinlikle önerilmemektedir. HCG Aşısı İle Zayıflama isteyen kişilerin öncelikle bir doktora danışmasını tavsiye ediyoruz. Yapılacak bir takım testlerle bu yöntemle kilo verip veremeyeceğinizi anlamanız sağlığınızı riske atmayacaktır.