Hemen Zayıflamanın Yolları ve Yöntemleri

zayıflama diyeti listesi

Her insan gerek karakter gerekse vücut yapısı olarak farklıdır. Zaman içerisinde insanlar kendi genetik durumlarından uzaklaştıklarını düşünerek kilo almaya veya kilo vermeye kalkışır. Bu durum insanın zaman geçtikçe daha sosyal bir varlık haline bürünmesinin etkisi de diyebiliriz.

Sağlıklı Hemen Zayıflama yollarına geçmeden önce kısaca kendi vücudumuzu tanıyalım; Vücudumuzda bulunması gereken su miktarı %70 seviyelerindedir. Vücudumuzun kasların ortalama %75’inde su bulunmaktadır. Ve geriye kalan oranlar ise Protein ve minerallerden oluşmaktadır.

Her insan farklı bir genetiğe sahip olduğu için ve zaman içinde yedikleri içtikleri sebebiyle değişimlere uğraması sebebiyle her insan aydı düzende kilo veremez. Sonuç itibariyle sağlıklı kilo verebilmek için yaşam tarzımızı değiştirmemiz gerekebilir ve bu psikolojik sosyal değişime ayak uydurmamız gerekir. Ve buna mental olarak hazır olmamız gerekir. Bunları sağlayan insanlar hedefine ulaşır.

Fakat en önemli detay ise İnsan vücudunu yüce yaradan tarafından sağlıklı tüm koşullar sağlanmış şekilde sistemik bir şekilde yaratmıştır. Kilo veriliş şekli önemlidir. Hızlı bir şekilde kilo vermeniz durumunda vücuda oluşacak değişimler; kalori oranınız düşer beyin fonksiyonlarınız hızlı çalışır ve metabolizma olması gerektiğinden yavaş çalışmaya başlar. Bir süre sonra zayıflama seyriniz daha yavaş şekilde olur. Bu sebeple de hızlı zayıfladığınız durumda daha hızlı kilo alırsınız.

Ne yapmalı? Sorusunu duyar gibiyim! Kendi vücudunuza uygun diyet programı yapmalısınız. Düşük kalorili diyetler tercih etmelisiniz. Akşam yemekleri çok önemlidir. Mümkün olduğunca erken saat tercih edin ve hafif bir öğün geçirin. Ama olmazsa olmazınız yemek yedikten hemen sonra yatmayın.

Her öğünde yemeklerden hemen sonra kesinlikle tatlı ve özellikle şerbetli tatlılardan uzak durmanızı öneririm. Alkol, sigara, gazlı içecekler ve fast food ürünleri gibi unsurları söylemiyorum bile, Bol bol ılık su içmelisiniz. Sabahları erken kalkıp egzersizler yapıp güne başlamalısınız. Ve sonrasında her gün 15 dakikanızı yürüyüşe ayırmalısınız. Tabi ki her şey insanın kendinde bitiyor. Herkese sağlıklı günler dilerim