Kuru Fasulye

çayeli fasulyesi

Kuru fasulye yemeği herkesin çok sevdiği yemeklerden biridir. Türk mutfağında olmazsa olmaz yemeklerden biri olan kuru fasulye yemeği hem çok ağlıklı hem de çok besleyicidir.

Kuru fasulye yemeği özellikle kış aylarında her evde tüketilen bir lezzettir. Pilav ile kombinlenen kuru fasulye yemeğine kimse hayır diyemez.

Kuru Fasulye Yemeğinin Kalorisi Nedir?

Herkesin çok severek tükettiği kuru fasulye sağlıklı bakliyatlardan biridir. Mutlaka tüketilmesi gereken kuru fasulye yemeği sofraları şenlendirmekle kalmaz lezzetiyle de herkesi büyüler.

Etli olarak hazırlanan kur fasulye yemeği protein,B grubu vitaminler, potasyum, magnezyum, çinko, demir ve lif açısından oldukça zengin bir besin olma özelliğini taşımaktadır.

100 gram etli kuru fasulye yemeğinin kalorisi 117 kaloridir. Kalorisi yüksek bir yemek olan kuru fasulye yemeği besleyici öğelerinin çok olması nedeniyle hafta en az bir gün mutlaka tüketilmesi gereken besinlerdendir.

Bakliyat tüketimi diğer sağlıklı besinlerin tüketimi kadar önemli bir yere sahip olduğu unutulmamalıdır. Çayeli fasulyesi tarifi Rize şehrimizin vazgeçilmez lezzetli yemekleri arasında yerini almış bulunuyor.

Kuru Fasulye Yemeği Kaç Kişiliktir?

Aşağıdaki malzemelerle hazırlayacağınız kuru fasulye yemeği 4-6 kişiliktir.