Nachos

meksika cipsi

Artık farklı lezzetler arayanlar Dünya mutfağının değişik tatlarına yelken açmaktadır. Bu esnada da Meksika’nın eşsiz lezzeti Nachos’u ele almadan olmaz. Oldukça leziz olan Nachos ile sizler de farklı tariflere imza atabilirsiniz. Meksika cipsi olarak da geçen Nachos efsane bir tada sahiptir.

Nachos Kalorisi

Elbette her cips gibi Nachos’un da kalorisi fazladır. 100 gram Nachos kalorisi 306 kcal olarak hesaplanmıştır. Bu sayede diyet ve rejim yapanların uzak durması gereken bir yiyecek olarak karşımıza çıkmaktadır. Nachos’u türlü gıdalar ile birleştirmek mümkündür. Bu da kalorisi hesaplamasını daha da arttıracak unsurlar arasında yer almaktadır.

Nachos Tarifi

Sizlere sunacağımız 2 kişilik Nachos tarifine istediğiniz malzemeleri ekleyip çıkartabilirsiniz. Damak tadınıza uygun olan malzemeler ile bu tarifi daha da şenlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra istemediğiniz ve size uygun olmayan malzemeler ile vedalaşabilirsiniz, tercih sizin.

Nachos yapımında oldukça farklı malzemeler yer almaktadır. Bunlar genel olarak Türk mutfağından uzak ama dünya mutfağında sıkça kullanılan lezzetlerdir. Büyük marketlerde bu malzemeleri temin edebilirsiniz.