Yaza Fit Girmenin Yolları

yaz için zayıflama

Kısacık bir hayale ne dersiniz? Sabah yüzümüze vuran güneşle uyanıyoruz, pencereyi açıyoruz harika bir hava, derin bir nefes alıyoruz bahçeden gelen mis gibi çiçek kokusu, üzerimizde ince yaz kıyafetleri ve mutluluk veren fit bir bedenin hafifliği… Soğuk havanın içimize işlediği şu günlerde sıcak yaz günlerini iple çeker olduk. Soğuktan korunmak için giydiğimiz kat kat kıyafetlerle lahanaya dönmek de cabası. Fit bedenimize geçirdiğimiz ince kıyafetlerle sıcak bir yaz gününe uyanmak hepimizin hayali. Peki, her geçen gün yaza bir adım daha yaklaşırken, sahip olmak istediğimiz fit beden için ne yapmalıyız ve ne yapmamalıyız hiç düşündük mü?

Size her an her yerde karşımıza çıkan ağır diyet ve spor programlarında bahsetmeyeceğiz. Azar azar bizi yormadan, yapacağımız ufak hareketlerde belki daha uzun süren ama daha kalıcı fit olmaktan bahsedeceğiz.

Küçük ama önemli ayrıntılar

İlk olarak yapmamız gerek şey psikolojik olarak hazırlanmak. Tabağımıza koyacağımız 2 kaşık daha az yemek aslında zamanla az olmaktan çıkar ve bizim daha az kalori almamıza sebep olur. Korkmayalım kimse önümüzden yemek kaçırmıyor istersek yine yeriz ve güzel yemek hiçbir zaman bitmiyor bu kaçıramayacağımız bir fırsat değil. O öğünde 5 kaşık yerine 3kaşık yersek bu dünyanın sonu olmaz, 2dilim ekmek yerine 1dilim yersek açlıktan ölmeyiz. O çikolatanın yarısını yemek yerine hepsini bitirirsek kimse bizi alkışlamaz. Size kollarını açan tatlıya değil yanındaki elmaya koşun, tercihlerinizde ufak değişiklikler yapın. Aç kalmaktan korkmayın, aç kalmayacaksınız.

Peki ya hareket? Kendimize iyilik yapalım ve adım atalım. Mesela su içmek bir şişe edinin ve her seferinde suya ulaşmak için birkaç adım atın. Markete gidin, kısa da olsa yürüyün. Merdiven çıkın, yolunuzu uzatın. Evet, biliyorum çok keyifli ama yemeğin üzerine uyumayın. Bedeninize sindirim için zaman tanıyın. Saatlerce spor zor belki arada birkaç mekik çekin. Yediklerinizden biraz azaltın, hareketinizi biraz artırın.

Sitemizde sizlere sunulmakta olan diyet yemekleri tariflerine göz atarak sizlere sunmuş olduğumuz nimetlerden yararlanabilir ve böylelikle kilo verme yolunda nasıl tercihler yapacağınız konusunda zorlanmadan hareket edebilirsiniz.

Kendinizden her zaman büyük adımlar atmanızı beklemeyin. Unutmayın bu ‘küçükler’ ‘azlar’ zamanla büyüyecek ve artacak ve unutmayın hayalinizdeki fit beden çok uzaklarda değil.