Elmalı Turta

turta

Elmalı turta kuşkusuz ki özellikle de hanımların 5 çayının en büyük yardımcısıdır. Tarifi kolay yemesi olay olan bu tatlı kurabiye oldukça sevilmektedir. Özellikle de oldukça ucuz malzemeler ile yapıldığı için her evde kolaylıkla her zaman yapılabilmektedir. Elmalı turta yapımı gözünüzü korkutmasın oldukça pratik bir tarif sizi bekliyor.

Elmalı Turta Tarifi

Bu tatlı kurabiyenin yapımında kullanılan malzemeler oldukça arttırıcı malzemelerdir ve bereketlidir. Bu nedenle de oldukça çoğalmaktadır. Elmalı Turta 12 kişilik tarifi sayesinde evinize gelen misafirlerin ağızlarında hoş tatlar bırakabileceksiniz.

Elmalı Turta Kalorisi

En sevilen kurabiye çeşitlerinden biri olan Elmalı Turta kalorisi unlu ve şekerli diğer hamur işleri gibi fazladır. Rejim ve diyet yapanların uzak durması gereken un ve şeker ziyadesi ile bu tarifte yer alır. Ama elmanın verdiği güven ile az da olsa tüketilebilir. Elmalı turta kalorisine bakıldığında 100 gramında 340 kalori olduğu tespit edilmiştir. Bunun yanı sıra bir porsiyon elmalı turtanın kalorisi ise 442 kaloridir. Bir porsiyon 130 gram ile eş değerdir.