Vişneli Üzümlü Parfe

meyveli parfe

Hem vişne, hem de üzüm, ilk baharın sevilen küçük; ama lezzetli ve sağlıklı meyveleri arasında yer almaktadır. Vişne ekşi tadı, üzüm ise hafif şekerli lezzeti ile bilinir.

Vereceğimiz tarifte, bu meyvelerin her ikisi de yer almaktadır. Söz konusu meyvelerin faydalarına kısaca göz atmak istersek: Vişne, anti-aging etki gösterir. Dolayısı ile genç kalmak isteyenlerin en çok yemesi gereken meyveler arasında yer alır ve yaşlanmayı geciktirir. Görmeyi iyileştirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle çocuklarda sık görülen bulaşıcı hastalıklar arasında yer alan su çiçeği, kabakulak ve kızamık gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Kalp sağlığına katkı sağlar. Sinir sistemini iyileştirir. Kolon ve prostat başta olmak kaydı ile kansere karşı korur. Uykusuzluk problemini ve saç dökülmesini önler. Kabızlığı önleyerek sindirim sistemi sağlığını korur. Üst solunum yolu hastalıkları arasında yer alan grip, nezle… gibi problemlere karşı koruma etkisi gösterir…

Vişne gibi üzümün de saymakla bitmeyen faydaları bulunmaktadır. Üzüme baktığımızda ise öncelikle, kalpteki ritim bozukluğunu, günde bir bağ tüketilmesi halinde giderdiğini görüyoruz. Kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı. Ağızdaki salgıyı arttırarak sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını olanaklı hale getirir. Peki bu iki meyvenin birlikte kullanıldığı parfe nasıl hazırlanıyor?