İsveç (İkea) Köftesi

ikea köftesi

Sadece İkea alışveriş merkezlerinde yapıldığı için İsveç köftesi yerine İkea köftesi olarak bilinir. Soslu bir köfte yemeğidir. Kendine has sosu ile öne çıkan bu yemek gerçekten severek yiyeceğiniz bir lezzettir. Bu lezzetin tarifini ilgilenenler için aşağıda sunuyoruz.

İsveç’ten ülkemize kadar uzanan mobilya mağazasını neredeyse gölgede bırakacak kadar konuşulmakta olan restaurant kısmında oldukça lezzetli yemekler yapılmaktadır. Bunların başında ise ülkemizde bulunan köftelere benzemeyen ve sevilmeyi başaran İsveç köftesi gelmektedir. Hem fiyatının ucuzluğu, hem de doyurucu olmasıyla ün yapmayı başaran İsveç köftesi tarifini merak edenler için sitemizde yayınlıyoruz. Kendisi yapmak ve etinin güvenliğinden emin olmak isteyenler için İsveç köftesi tarifi bulunulmayacak bir fırsat olup nefis yemek tarifleri arasında adını altın harflerle üst sıralara yazdırmaktadır.

Mutfağını fazla kurcalamak istemeyenlere ise TahtaKepçe olarak tavsiyemiz, İkea mağazasından hazır dondurulmuş olanlarından satın alarak evde pişirmek olacaktır.