Evde Makinesiz Ekmek Yapımı

makinesiz ekmek

Kendi ekmeğini, kendi imkanları ile, evinde kendisi yapmakta olan ev hanımlarının sayısı her geçen gün artmakta. Çalışan kadınlar için bu durum biraz zor tabi ki. Ancak eminiz ki onların da kendi ekmeklerini yapmak gibi bir istekleri vardır; çünkü son zamanlarda haberlerde duyduğumuz GDO’lu ekmek olayının sonrasında, fırından, marketlerden ekmek almaya korkar olduk.

Maddi durumu iyi olan kişiler, evde kendi ekmeklerini yapabilmek adına ekmek makinesi alıyor. Ancak, herkes, bir ekmek makinesine bir kaç yüz lira verebilecek maddi güce de sahip olmayabilir. Bu nedenle biz size, kendi ekmeğinizi, ekmek makinesi kullanmadan nasıl yapabileceğinizden söz edeceğiz. Vereceğimiz tarifle iki ekmek yapabileceksiniz.

Ölçüleri istediğiniz kadar arttırabilir; ya da, bana iki ekmek çok derseniz, yarı yarıya azaltabilirsiniz. Ancak, bu güzel ekmeğin kokusuna, pişerken dayanamayacağınızdan şüphemiz yok. Bu nedenle siz verdiğimiz ölçüleri uygulayın ki, sıcak ekmek içine yağ sürüp, biber koyarak rahat rahat yiyebilesiniz…